Χριστουγεννιάτικη γιορτή 2017

Εκπαιδευτικοί και παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό και παρουσίασαν μια όμορφη γιορτή με θεατρικά, μουσική, χορό, ποιήματα, κάλαντα. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πρόσφερε κεράσματα στα παιδιά. Ευχαριστούμε όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους.

Ενόψει των Χριστουγέννων…

Το σχολείο μας συγκέντρωσε και πρόσφερε είδη διατροφής και οικιακής χρήσης στο φιλανθρωπικό σωματείο του χωριού μας «ΣΤΟΠ». Τα δε μέλη του μας πρόσφεραν ζεστή σοκολάτα ρόφημα.

Επίσης οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης με την καθοδήγηση του δασκάλου τους κ. Κώστα Αλεξόπουλου οργάνωσαν bazaar με χριστουγεννιάτικη εφημερίδα και δικές τους κατασκευές προκειμένου να συγκεντρώσουν χρήματα για τα παιδικά χωριά SOS. Το ποσό που συγκέντρωσαν και πρόσφεραν ήταν 125 €. Μπράβο για την ευαισθησία και την πρωτοβουλία τους!