Γαλλοφωνία

Στις 30 Μαρτίου το σχολείο μας συμμετείχε με παιδιά της Ε΄τάξης στην εκδήλωση που έγινε στο Δημοτικό Ωδείο Δράμας για τη Γαλλοφωνία (υπεύθυνη εκπ/κός κ. Τουφεξή), όπου υπό την καθοδήγηση της μαέστρου του Μουσικού Σχολείου κ. Παπαδοπούλου τραγούδησαν με παιδιά από άλλα σχολεία διασκευή του τραγουδιού «Χέρια ψηλά» στα γαλλικά.

Ενόψει του Πάσχα…

Το σχολείο μας συγκέντρωσε τρόφιμα, είδη υγιεινής και καθαριότητας για το Κέντρο Στήριξης του παιδιού και της οικογένειας «Χαμόγελο του παιδιού» που εδράζεται στην Καβάλα (Ν. Ηρακλείτσα).

Πρόβα για σεισμό

Στις 29 Μαρτίου το σχολείο μας σε συνεργασία με το συστεγαζόμενο νηπιαγωγείο έκανε την προβλεπόμενη πρόβα για σεισμό. Στα παιδιά δόθηκαν οι ανάλογες οδηγίες για την προφύλαξη και την ασφαλή μετακίνησή τους στον αύλειο χώρο, ώστε σε περίπτωση πραγματικού σεισμού να μην υπάρξει πανικός.