Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού

Την Παρασκευή 27 Σεπτεμβρίου 2019, στα πλαίσια της Πανελλήνιας Αθλητικής Ημέρας, διοργανώθηκαν δράσεις αθλητικού και παιδαγωγικού περιεχομένου μεταξύ των μαθητών και μαθητριών του 2ου Δημοτικού Σχολείου Άγιου Αθανασίου και του Δημοτικού Σχολείου Αδριανής-Νικηφόρου, σε ένα ειδυλλιακό περιβάλλον, στο αναψυκτήριο “Παραδείσιο”. Οι γυμναστές των δύο σχολείων, κ. Μουλιστάνος και κ. Τριανταφυλλίδης, οργάνωσαν παιχνίδια και αγωνίσματα που ενθουσίασαν τα παιδιά. Ήταν μια υπέροχη γιορτή του αθλητισμού, που ευελπιστούμε ότι θα λειτουργήσει ως κίνητρο για να ασχοληθούν τα παιδιά ακόμη περισσότερο με την άσκηση του σώματος και του μυαλού. Ευχαριστούμε θερμά το σχολείο της Αδριανής-Νικηφόρου για την πρόσκληση (για 3η συνεχή χρονιά), τους συναδέλφους που βοήθησαν για την πραγματοποίηση του σκοπού και τους ιδιοκτήτες του Αναψυκτηρίου για τη φιλοξενία χωρίς εισφορά αντιτίμου.