«Γιορτάσαμε  το  Halloween  μαζί με το νηπιαγωγείο!!!» Α’ Τάξη.

Στις  25 Οκτωβρίου είχαμε τη χαρά να  γιορτάσουμε τη γιορτή του Halloween  μαζί με το 2ο Νηπιαγωγείο Αγίου Αθανασίου με το οποίο συστεγαζόμαστε στο ίδιο κτίριο, έπειτα από πρόσκληση της νηπιαγωγού κ.Αλεξάνδρας Τοπαλθανάση στην αίθουσά τους. Αρχικά είδαμε κάποια βίντεο κινουμένων σχεδίων που αφορούν την εν λόγω γιορτή, συζητήσαμε και στη συνέχεια κολατσίσαμε τις υπέροχες λιχουδιές που μας είχε ετοιμάσει η νηπιαγωγός με θέμα το Halloween! Η συνάντησή μας έγινε στα πλαίσια των δράσεων που αφορούν τη μετάβαση από το νηπιαγωγείο στο δημοτικό σχολείο και η χαρά όλων μας ήταν απερίγραπτη!!!

Ευχαριστούμε πολύ τα νήπιά μας και τη νηπιαγωγό μας και προσδοκούμε σε μια μελλοντική συνάντησή μας στην τάξη μας αυτή τη φορά!

Οι μαθητές και η δασκάλα της Α΄τάξης.