Δράση στα πλαίσια της Παγκόσμιας Ημέρας Παιδικού βιβλίου

Σήμερα, Τρίτη 2 Απριλίου, Παγκόσμια ημέρα Παιδικού βιβλίου, μαθητές και εκπαιδευτικοί είχαμε τη χαρά και την τιμή να επισκεφτεί το σχολείο μας ο Δραμινός συγγραφέας κ. Αμπατζίδης Παναγιώτης. Αφού συστήθηκε στους μικρούς μαθητές μας λέγοντας λίγα λόγια για τον ίδιο, συζήτησε μαζί τους κι απάντησε σε όλες τις απορίες τους γύρω από το παιδικό βιβλίο ” H ιστορία που δεν ειπώθηκε ποτέ” αλλά και για τη ζωή του και τη συγγραφική του δράση. Οι μαθητές απόλαυσαν πολύ τη μοναδική αυτή εμπειρία και χάρισαν στον συγγραφέα κάποιες ζωγραφιές που ετοίμασαν γι ΄αυτόν.

Ο Σύλλογος διδασκόντων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αγίου Αθανασίου Δράμας ευχαριστεί ιδιαιτέρως τον κύριο Αμπατζίδη Παναγιώτη για την ένθερμη ανταπόκριση στο κάλεσμά μας!

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...