Ευχές

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες, μία δύσκολη σχολική χρονιά τελείωσε με πολλές αλλαγές στον καθιερωμένο τρόπο λειτουργίας των σχολείων και όχι μόνο. Όλοι μας καταβάλαμε φιλότιμες προσπάθειες για να ανταποκριθούμε στις δύσκολες απαιτήσεις των νέων δεδομένων. Ενόψει των θερινών διακοπών η Διευθύντρια και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου σας εύχονται “Καλό καλοκαίρι, χαρούμενες και ξένοιαστες διακοπές!”

Ανεβαίνοντας τα σκαλοπάτια…

Με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων τοποθετήθηκαν στα σκαλοπάτια του σχολείου μας οι παρακάτω όμορφες επιγραφές, οι οποίες καλλιεργούν σωστούς τρόπους συμπεριφοράς. Ήταν μια ευχάριστη εικόνα μετά την επιστροφή των παιδιών από την καραντίνα. Ένα θερμό “Ευχαριστώ” εκ μέρους όλων.

Επίδοση βαθμών Β΄ τριμήνου

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

σας ενημερώνουμε ότι αύριο Παρασκευή 12 Ιουνίου θα γίνει η επίδοση των ελέγχων προόδου του Β΄ τριμήνου (για τις τάξεις Γ, Δ, Ε και ΣΤ) σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο στην τσάντα του κάθε παιδιού σύμφωνα με τις οδηγίες του Υπουργείου. Το δεύτερο υποτμήμα της Γ΄τάξης θα λάβει τους ελέγχους τη Δευτέρα 15 Ιουνίου. Οι γονείς των μαθητών/τριών της Α και Β τάξης θα ενημερωθούν για την πρόοδο των παιδιών τους προφορικά μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με τη δασκάλα της τάξης.

Η Διευθύντρια του Σχολείου

Ειρήνη Λαμπρίδου