Καλωσόρισμα μαθητών/τριών της Α΄ τάξης

Από την εκδήλωση για το καλωσόρισμα των μαθητών/τριών της Α΄τάξης (19/9/2017), που οργάνωσε η δασκάλα τους κ. Μανιουδάκη Ευαγγελία με τη συνεργασία των γονέων. Οι γονείς πρόσφεραν εδέσματα, τα παιδιά τραγούδησαν κι έλαβαν από τη δασκάλα τους δώρο ένα χωνί με συμβολικά δώρα για ένα χαρούμενο και γλυκό ξεκίνημα της σχολικής τους διαδρομής.

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – «Ελάτε Να Παίξουμε»

Στις 2 Οκτωβρίου 2017, το Σχολείο μας στα πλαίσια της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, πραγματοποίησε κοινές δράσεις με το Δημοτικό Σχολείο Αδριανής – Νικηφόρου στο κτήμα Παραδείσιο (Αδριανή). Στο πρώτο μέρος της δράσης τα παιδιά χωρίστηκαν σε 6 μικτές ομάδες των Συνεχίστε την ανάγνωση του «4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού – «Ελάτε Να Παίξουμε»»