Εκδηλώσεις για τη λήξη της σχολικής χρονιάς 1

Στις 14 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε, μετά από 2 χρόνια, η αποχαιρετιστήρια γιορτή του σχολείου μας παρουσία πολλών γονέων. Μετά τον αποχαιρετιστήριο λόγο της Διευθύντριας και της εκπ/κού της ΣΤ τάξης κ. Κουκλατζίδου, πραγματοποιήθηκε μια συγκινητική προβολή από στιγμιότυπα της 6ετούς πορείας των μαθητών/τριών της ΣΤ τάξης στο σχολείο. Ακολούθησαν τραγούδια από τους/τις μαθητές/τριες όλων των τάξεων με θέμα το καλοκαίρι με τη συνοδεία της Μουσικού κ. Μακρή στο αρμόνιο και στο φλάουτο και της Δ/ντριας κ. Λαμπρίδου στην κιθάρα.
Στη συνέχεια κάθε τάξη συμμετείχε σε μουσικοκινητικά παιχνίδια και χορούς υπό την οργάνωση και καθοδήγηση της Γυμνάστριας κ. Δεκανέα, ενώ οι μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν χορευτικό πρόγραμμα σε δική τους χορογραφία. Μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν με τις δραστηριότητες, που στόχο είχαν την ευγενή άμιλλα, την ψυχαγωγία και τη διασκέδαση.
Τέλος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων κέρασε στα παιδιά παγωτό και μοίρασε στους απόφοιτους αναμνηστικά δώρα.