ΔΙΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΚΕΝΤΡΟΥ ΗΜΕΡΑΣ «ΠΟΛΥΔΕΥΚΗΣ» -ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΝΟΣΗΛΕΙΑΣ ΚΑΤ’ ΟΙΚΟΝ ΤΗΣ Ε.Ψ.Υ.Κ.Α

Στις μέρες μας περισσότερο από ποτέ, τα ερεθίσματα που δέχονται τα παιδιά είναι πολλά, διαμορφώνοντας πολυεπίπεδες προσωπικότητες. Παράλληλα με την εκπαιδευτική τους πορεία σημαντική κρίνεται επίσης, η αναγνώριση, η αποδοχή των μεταξύ τους διαφορών, καθώς και η διαχείριση των συναισθημάτων και των διαπροσωπικών τους σχέσεων. Στα πλαίσια αυτά το Κέντρο Ημέρας Δράμας «Πολυδεύκης» – Πρόγραμμα Υπηρεσίες Νοσηλείας Κατ’ οίκον της Εταιρείας Ψυχικής Υγείας και Κοινωνικής Αποκατάστασης (Ε.Ψ.Υ.Κ.Α.), θα πραγματοποιήσει στις 25 και 26 Μαΐου 2023 διημερίδα ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης στους μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αγίου Αθανασίου Δράμας με θέμα: « Επικοινωνώντας τα συναισθήματά μου, χωρίς συγκρούσεις».