Αγώνες ποδοσφαίρου του Σχολείου μας-Φυσική Αγωγή-καλές πρακτικές-20-5-2024

Στα πλαίσια της διοργάνωσης των σχολικών αγώνων ποδοσφαίρου 2023-2024 συμμετείχε το Σχολείο μας στους αγώνες που έγιναν στη Ν. Αμισό σε αγώνες αγοριών 7Χ7. Τα παιδιά χάρηκαν τη συμμετοχή, γνώρισαν παιδιά απ΄τα άλλα σχολεία του νομού, εφάρμοσαν την ευγενή άμιλλα και έμαθαν να εφαρμόζουν τους αγώνες παιδιάς του αθλήματος. Εμπειρίες μοναδικές για όλους όσους συμμετείχαν. Νικητές ήταν όλα τα παιδιά που όλα είχαν έναν βασικό στόχο: Τη χαρά και την ευχαρίστηση από τη συνεργασία και τη συμμετοχή! Συνοδός των παιδιών ήταν η δ/ντρια και γυμνάστρια του Σχολείου. Παίξαμε με τις ομάδες του Μαυρόβατου-Ν. Σεβάστειας, Καλού Αγρού και 16ου δημ. σχ. Δράμας. Η μετάβασή μας έγινε με λεωφορείο του ΚΤΕΛ _τα έξοδα του οποίου κάλυψε ο Σύλλογος Γονέων και κηδεμόνων και τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα γι αυτό_και συμμετείχε και το 1ο δημ.σχ. Αγ. Αθανασίου.

Την ομάδα του Σχολείου μας την αποτελούσαν 10 μαθητές από τις Δ΄, Ε΄και Στ΄ τάξεις.