Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων – Σχολική Επιτροπή – Δ. Δοξάτου

Με την ευκαιρία λήξης της χρονιάς 2018 η διεύθυνση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου επιθυμούμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και τον κ. Πρόεδρο της Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής
του Δ. Δοξάτου, κ. Σερέτη Ανέστη, για την άψογη συνεργασία και την άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες που προέκυπταν στο σχολείο, όπως και τον Δήμο Δοξάτου και συγκεκριμένα τον κ. Δήμαρχο κ. Δαλακάκη Δημήτρη για την παραχώρηση του λεωφορείου του Δήμου, προκειμένου να μεταφέρονται τα παιδιά της Γ΄ τάξης στο κολυμβητήριο της Δράμας κάθε Δευτέρα.

Πιο συγκεκριμένα, τη χρονιά που πέρασε, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων εφοδίασε το σχολείο μας με γεωμετρικά όργανα, σχολικούς χάρτες, σχολικά είδη, 3 παγκάκια για την αυλή του σχολείου και έναν βιντεοπροβολέα, ενώ μέσω της Σχολικής Επιτροπής αγοράστηκαν 2 αναβαθμισμένοι ΗΥ, αθλητικός εξοπλισμός, κώνοι σήμανσης και λοιπά αναλώσιμα υλικά απαραίτητα για να καλύψουν τις λειτουργικές ανάγκες του σχολείου μας.