Σχολικοί Αγώνες

Το Σχολείο μας συμμετείχε στους Αγώνες  πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, που διοργάνωσε η Ομάδα Φυσικής Αγωγής. Συγκεκριμένα, την Τετάρτη 3 Απριλίου στο κλειστό γυμναστήριο Κραχτίδη, η ομάδα Μπάσκετ αγοριών κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση, κέρδισε τα δύο από τα τρία παιχνίδια που συμμετείχε. Την Τετάρτη 15 Μαΐου η ομάδα Στίβου που αποτελούνταν από 4 αγόρια  και 4 κορίτσια έκανε αξιοπρεπή εμφάνιση και στα ατομικά αγωνίσματα αλλά και στην σκυταλοδρομία 4×50μ.  Την Τετάρτη 22 Μαΐου έγιναν μετά από χρόνια οι αγώνες Κολύμβησης όπου το Σχολείο μας συμμετείχε με μία μαθήτρια που κατέλαβε την 1η θέση στα 25μ ύπτιο. Τέλος, την Τρίτη 4 Ιουνίου στο γήπεδο της Ν. Αμισού διοργανώθηκε το Τουρνουά Ποδοσφαίρου Δημ. Σχολείων, όπου συμμετείχαμε με πολύ δυνατή ομάδα, η οποία πέτυχε το απόλυτο κερδίζοντας και τα 3 παιχνίδια. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον ακούραστο γυμναστή μας κ. Μουλιστάνο Θανάση!