Εκδηλώσεις για τη λήξη της σχολικής χρονιάς

Στις 13 Ιουνίου πραγματοποιήθηκε η αποχαιρετιστήρια γιορτή στην αυλή του σχολείου μας παρουσία πολλών γονέων. Μετά τον αποχαιρετιστήριο λόγο της Διευθύντριας, απονεμήθηκαν στα παιδιά έπαινοι συμμετοχής στους σχολικούς αγώνες μπάσκετ,  κολύμβησης, στίβου και ποδοσφαίρου και έπαινοι διάκρισης σε παιδιά της ΣΤ΄τάξης, που συμμετείχαν στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Μαθηματικών. Οι μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ΄ τάξης παρουσίασαν ένα ποικίλο πρόγραμμα με συγκινητικά κείμενα που έγραψαν τα ίδια, με τραγούδι και με δικές τους χορογρφίες, ενώ ο δάσκαλός τους κ. Συμεωνίδης Γιάννης τους αποχαιρέτησε με ένα κείμενο-συμβουλευτικό οδηγό για το μέλλον.
Στη συνέχεια κάθε τάξη συμμετείχε σε μουσικοκινητικά παιχνίδια και ποικίλους χορούς υπό την οργάνωση και καθοδήγηση του γυμναστή μας κ. Μουλιστάνου Θανάση. Επίσης τα παιδιά της Β΄τάξης χόρεψαν σε ρυθμούς κρητικής σούστας υπό την καθοδήγηση της δασκάλας τους κ. Μανιουδάκη Βαγγελιώς. Μικροί και μεγάλοι διασκέδασαν με τις δραστηριότητες, που στόχο είχαν την ευγενή άμιλλα, την ψυχαγωγία και τη διασκέδαση.
Τέλος, ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων κέρασε στα παιδιά παγωτό και μοίρασε στους απόφοιτους αναμνηστικά δώρα.

.