Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων – Α/θμια Σχολική Επιτροπή Δ. Δοξάτου – Δ. Δοξάτου

Με την ευκαιρία λήξης της χρονιάς 2019 η Διεύθυνση και οι Εκπαιδευτικοί του Σχολείου επιθυμούμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον απερχόμενο Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων και τον απερχόμενο κ. Πρόεδρο της Α/θμιας Σχολικής Επιτροπής του Δ. Δοξάτου,  κ. Σερέτη Ανέστη, για την άψογη συνεργασία και την άμεση ανταπόκριση στις ανάγκες που προέκυπταν στο σχολείο. Με τη συναίνεση του κ. Σερέτη το σχολείο μας εφοδιάστηκε με δύο ακόμη βιντεοπροβολείς, οι οποίοι τοποθετήθηκαν στην Ε΄ και ΣΤ΄ τάξη, ώστε να διευκολυνθεί και να εμπλουτιστεί το έργο των εκπαιδευτικών.

Ένα μεγάλο “Ευχαριστώ” και στον απερχόμενο Δήμαρχο του Δ. Δοξάτου κ. Δαλακάκη Δημήτρη, χάρη στις ενέργειες του οποίου εγκρίθηκε και βρίσκεται σε φάση υλοποίησης η επίστρωση του γηπέδου μπάσκετ με άσφαλτο και ελαστικό δάπεδο. Έργο αρκετά δαπανηρό, όμως αναγκαίο για την ασφαλή και ποιοτική ενασχόληση των παιδιών με τον αθλητισμό.