Αναστολή λειτουργίας των σχολείων – Βαθμοί Β΄τριμήνου – Εγγραφές στην Α΄τάξη

Από την Τρίτη 16 Μαρτίου και για δύο εβδομάδες αναστέλλεται η δια ζώσης λειτουργία όλων των σχολείων της χώρας, οπότε και θα λειτουργήσει εξ αποστάσεως εκπαίδευση με το πρόγραμμα που ίσχυε το Νοέμβριο 2020 από τις 14:10μ.μ. έως 17:20μ.μ. Θα λάβετε σχετική ενημέρωση και από τους/τις εκπ/κούς των τάξεων στα προσωπικά σας emails.

Οι έλεγχοι των μαθητών/τριών των τάξεων Γ΄, Δ΄, Ε, ΣΤ΄ θα αποσταλούν ηλεκτρονικά, όπως προβλέπεται, από τη Δ/νση του σχολείου στα e- mails των γονέων/κηδεμόνων την Πέμπτη 18/3/2021 μέσω της πλατφόρμας myschool. Με την επανέναρξη της λειτουργίας των σχολείων οι έλεγχοι προόδου θα επιδοθούν και σε έντυπη μορφή, εσώκλειστοι σε φάκελο στους ίδιους τους μαθητές/τριες.

Οι εγγραφές στην Α΄τάξη θα συνεχιστούν έως και την Παρασκευή 19/3/2021 από τις 11:30π.μ. -13:30μ.μ. μετά από τηλεφωνική επικοινωνία στο 2521067126  με τήρηση όλων των απαραίτητων μέτρων αποφυγής διασποράς του COVID-19 και υποχρεωτική χρήση της μάσκας.

Σας ευχόμαστε καλή δύναμη και καλή Σαρακοστή!