Ο τροχός των λύσεων (Δ’ και ΣΤ’ τάξη).
Στις αίθουσες των Δ’ και ΣΤ’ τάξεων έχει αναρτηθεί αφίσα από τους εκπαιδευτικούς των τάξεων του ψυχολόγου Α.Δημητρίου, η οποία απεικονίζει διάφορες λύσεις που μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος μαθητής ή μαθήτρια όταν αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα στη σχολική κοινότητα και να αναπτύξει έτσι στάση ζωής. Καθημερινά δουλεύουν τις πρακτικές αυτές, όποτε προκύψει ανάγκη.
![](http://2dim-ag-athan.dra.sch.gr/wp-content/uploads/2022/11/ο-τροχος-των-λυσεων-1.jpg)
![](http://2dim-ag-athan.dra.sch.gr/wp-content/uploads/2022/11/IMG_20221123_082249-768x1024.jpg)