“Ο μικρός μελισσοκόμος”
Οι μαθητές/τριες επισκέφτηκαν σήμερα το VENUS TENNIS CLUB (3o χλμ. Ε.Ο. Δράμας- Καβάλας), για να παρακολουθήσουν το πρόγραμμα «Ο μικρός μελισσοκόμος» από τους Μικρούς Εξερευνητές. Η επίσκεψη έγινε σε συνεργασία με το 1Ο Νηπ/γείο Αγίου Αθανασίου. Κατόπιν, κουβεντιάσαμε για την κοινωνία των μελισσών και τη συνεργατικότητα που τη διέπει. Οι μικροι μαθητές πραγματοποίησαν συνεργατικές δράσεις μέσα από το παιχνίδι.
![](http://2dim-ag-athan.dra.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/viber_image_2023-04-26_20-37-41-810-768x1024.jpg)
![](http://2dim-ag-athan.dra.sch.gr/wp-content/uploads/2023/04/viber_image_2023-04-26_20-36-54-144-1-1024x768.jpg)
![](http://2dim-ag-athan.dra.sch.gr/wp-content/uploads/2023/05/20230426_094246-768x1024.jpg)